Вибираємо вторинне житло: поради професіоналів

размещение баннерной рекламы

Більшість українців, хоча б раз у житті зіштовхуються з проблемою вибору житла. При цьому до питання потрібно підійти з повною відповідальністю, адже треба буде розв’язати безліч супутніх нюансів. Та в першу чергу покупцеві потрібно буде визначитися, буде він купувати квартиру в новобудові або вторинне житло. Кожен варіант має свої відмінності, які потрібно вивчити, щоб дорога операція з нерухомістю увінчалася успіхом.

Особливості нерухомості в новобудові

Житло в новобудовах відрізняється комфортом та наступними перевагами:

  • Сучасним поліпшеним плануванням з просторими кухнями та вітальнями, роздільним санвузлом та заскленим балконом. Більшість забудовників уникають прохідних приміщень, забезпечуючи комфорт кожному члену сім’ї.
  • Новими системами комунікацій. З огляду на те, що покупець стає першим власником житлоплощі, всі комунікаційні системи мають нульовий знос, а значить, пропрацюють досить довго без обслуговування.
  • Чистими та просторими під’їздами, а також облагородженою прибудинковою територією. Підземні та наземні стоянки, спортивні дитячі майданчики все це доступно мешканцям новобудови.
  • Доступною вартістю. Тут все залежить від етапу будівництва, на якому відбувається інвестування. Заощадити до 30% від кінцевої вартості житла можна на стадії котловану.

Але не обійшлося в новобудовах без недоліків. Покупцеві доведеться чекати поки об’єкт буде введений в експлуатацію, після чого зайнятися ремонтом квартири та тільки потім насолоджуватися комфортним життям.

Нюанси вторинного ринку нерухомості

Вторинний ринок також має певні переваги. В першу чергу, швидкість переїзду. Вселитися в куплену квартиру можна відразу після оформлення документів. Плюс до всього покупець може особисто вивчити житло перед укладенням угоди. Але погоджуючись на покупку вторинного житла потрібно змиритися з незручними плануваннями, зношеними комунікаціями та іншими неприємностями.

Самостійний пошук або співпраця з посередниками

Визначившись з вибором між первинною та вторинною нерухомістю для постійного проживання потрібно розв’язати наступне питання: будуть відбуватися пошуки самостійно або із залученням посередника. Якщо житло купується з метою отримання подальшого прибутку шляхом здачі його в оренду, то послуги досвідченого агента не будуть зайвими. Ріелтор, володіючи професійними знаннями, зможе знайти ліквідний з фінансової точки зору варіант здатний залучити максимальну кількість потенційних орендарів.

Якщо потрібно купити квартиру на вторинному ринку для проживання сім’ї, в даній ситуації все можна зробити власними силами. При цьому можна розраховувати на наступні переваги:

  • Значну економію грошей. Посередники зазвичай беруть до 5% від вартості нерухомості. Це цілком пристойна сума, яку можна витратити на приведення купленої квартири в житловий стан.
  • Можливість особистого вивчення вподобаних варіантів нерухомості. Покупець може самостійно поїхати в вподобану квартиру та вивчити всі переваги та недоліки перед укладенням угоди.

Звичайно, економія на послугах посередників це добре, але є певні моменти, які краще довірити фахівцеві. Наприклад, підготовку договору купівлі-продажу та оформлення документів можна покласти на плечі досвідченого юриста. Це дозволить уникнути типових помилок, які можуть спричинити вагомі проблеми при оформленні купленої житлоплощі. А в іншому займаючись самостійним пошуком квартири, довіряйте власної інтуїції та не довіряйте умовлянням власників житла та докучливих посередників.

Добавить комментарий